Biologicky aktívne Calcium z korálov

Po pridaní vody, kalcium prejde do iónovej formy a ľahko sa vstrebáva bunkami organizmu. Je to biologicky dostupný zdroj vápnika, magnézia a iných mikroprvkov v ľahko stráviteľnej forme
zamedzuje vymývaniu vápnika z kostí, obnovuje normálnu štruktúru kostného a chrupavkového tkaniva organizmu, zamedzuje objaveniu sa osteoporózy a osteoartrózy
efektívne reguluje kyselinovú a zásaditú bilanciu, znižuje celkovú hladinu acidity v organizme, znižuje aciditu žalúdka .

Tento prírodný produkt sa získava z rozdrobených korálov. Čo sú to vlastne korály? To je nahromadenie veľmi drobných mikroorganizmov - hydrozónov, ktoré žijú výlučne iba v teplej a čistej oceánskej vode. Náš organizmus najľahšie vstrebáva mikroprvky, ktoré sú spracované rastlinami alebo mikroorganizmami.

V každej dávke ( maximálna denná dávka: 1 čajovej lyžičky = 1,5 g ) BAD je približne 915 mg ľahko stráviteľného kalcia a 10 mg horčíka. V preparáte je obsiahnuté ešte veľa iných prvkov v ľahko stráviteľnej forme: sodík, draslík, fosfor, železo, síra, kremík, chróm, mangán, meď, zinok, selén a iné (spolu 72 prvkov). "Korálové kalcium" je obrovský prírodný sorbent. Vďaka tomu prášok korálového kalcia veľmi rýchlo inaktivuje chlór (nie iba anorganický, ale aj najťažšie odstrániteľný - organický), soli ťažkých kovov, organické toxiny. Prirodzené pH roztoku korálového kalcia je 10 - 11. Preto má silné alkalizujúce pôsobenie, zosilňuje vyrovnávacie (puffrove) systémy organizmu, ktoré udržiavajú acido-alkalickú bilanciu na optimálnej úrovni.

Korálové kalcium má ešte jednu výbornú vlastnosť. Dokáže rýchlo meniť oxidačno-redukčný potenciál roztoku (zmena ukazovateľa kladne nabitých iónov voľného vodíka, čo pridáva roztoku antioxidačné vlastnosti. Je ešte jeden pozitívny vplyv Korálového kalcia na organizmus a to je alkalizovanie. Žiaľ denné stravovanie väčšiny z nás je vytvorené tak, že 80 % potravín, ktoré denne spotrebujeme je kyselinotvorná prírodná potrava. Zásadotvorná prírodná potrava - čerstvá zelenina, ovocie, figy, fazuľa, mandle, ľanový olej atď. - tvoria maximálne 20 %. Ideálne to všetko má byť presne naopak. Pripomeňme si, že vo väčšine prostredí nášho tela prebieha alkalická reakcia s výnimkou žalúdka, niektorých oddelení črevného traktu, pošvy a pokožky. Ak stále jeme kyselinotvorné produkty, to postupne vedie k rozvinutiu acidózy, t.j. vzniká acidita krvi, lymfy, medzibunkovej tekutiny. Následne sa narúša práca rôznych enzýmov a celkový metabolizmus. Organizmus v snahe opraviť situáciu, začína aktívne odoberať kalcium s kostí, ale pri porušenom metabolizme sa vápnik začína ukladať na rôznych miestach (žlčník, obličky, chrbtica, kĺby, prsia). Stav acidózy sa narušuje, vrátane procesov oxigenácie, preto používanie Korálového kalcia zlepšuje zásobovanie tkanív kyslíkom.

Viac ako 4 milióny Japoncov pravidelne užívajú Korálové kalcium. V súčasnosti sú zhromaždené kladné údaje jeho využitia pri liečení osteoporózy, hypertómie, rôznych deštruktívnych ochorení (artrózo-artritídy), radikulitídy, ostrohy na pätách a i.). Bolo zaznamenané, že po 2 - 3mesačnom užívaní Korálového kalcia u 80 % pacientov s reumatoidonou polyartrózou bolo možné pozorovať zlepšenie stavu. Hlinitý materiál - montmorilonit, ktorý je obsiahnutý v zložení vzorca patrí do podriedy vrstevných kremičitanov (silikátov) a je unikátnym zdrojom kremíka, horčíka a iných mikroprvkov. Takisto má schopnosť viazať toxiny v tráviacom ústrojenstve a znižuje aciditu žalúdka.

Odhadnúť úlohu kalcia v činnosti organizmu človeka je ťažké. Z prvkov - nekovov je kalcium hlavné, nie iba z kvantitatívneho, ale aj z funkčného hľadiska. Základným miestom jeho nahromadenia je kostný systém. Kalcium plní veľmi veľa funkcií v organizme. Je to dôležitý prvok regulačného systému organizmu, ktorý podporuje pH (vodíkový ukazovateľ) na úrovni, ktorá je nutná pre každý systém a prostredie organizmu. pH krvi je jedna z najtvrdších fyziologických konštánt organizmu. V norme tento ukazovateľ sa môže meniť v rozmedzí 7,35 (±0,02). Posun tohoto ukazovateľa aj o 0,1 môže viesť k ťažkej patológii. Pri posunu pH krvi o 0,2 sa vyvíja komatózny stav, a posun o 0,3 človek zomiera.
Je veľmi dôležité včas si všimnúť zmeny hladiny pH vnútorného prostredia organizmu a ak je to nutné, vykonať potrebné opatrenia. Pomocou pH testovacích prúžkov ako aj programu na kontrolu pH (prístrojove vyšetrenie), je možné jednoducho, rýchlo a presne stanoviť úroveň pH. Najoptimálnejšia úroveň pH slín a moču je slabo kyslá, v rozmedzí 6,4-6,5.

Nestačí používať potraviny bohaté na kalcium. Potraviny je potrebné najprv stráviť a v nich obsiahnuté kalcium je nutné premeniť na kalcium v iónovej forme. Toto sa deje v žalúdku v dôsledku pôsobenia kyseliny soľnej a pri jej zníženom obsahu sa narušuje vstrebávanie kalcia. S vekom sa vyvíja nedostatok kalcia v organizme: vo veku 40 rokov sa pozoruje u 50 % ľudí a vo veku 60 rokov až u 90 %, čo sa prejavuje unavenosťou, skorým starnutím, znížením koncentrácie pozornosti, kŕčom lýtkových svalov, ochorením srdcovo-cievneho systému, dýchacích orgánov, onkologických ochorení, zvýšenou lamavosťou kostného tkaniva atď. Tak sa vyvíja chronická kalciová insuficiencia. Ale jeho stav v krvi človeka je pritom hodnotený ako normálny, ba dokonca môže byť obsah kalcia zvýšený, pretože sa tento presúva z kostí do mäkkého tkaniva. To často prekvapuje aj lekárov a oni odporúčajú obmedziť príjem potravín alebo "biologické aktívne doplnky" (BAD), ktoré obsahujú kalcium, čím ešte viac zhoršujú patologický proces. Stále vymývanie kalcia z kostí vedie k rozvinutiu osteoporózy. To sa prejavuje hlavne bolesťami pohybového ustrojenstva, narušením pohybovej aktivity a môže viesť k čiastočnej alebo úplnej invalidite. Ióny kalcia prenášajú vzruch na svalové vlákno, čo zabezpečuje kontrakčnú schopnosť svalov, vrátane myokardu; zabezpečujú normálnu priepustnosť bunkových membrán, znižujú zvýšenú citlivosť k alergénom. Ďalej sa zúčastňujú procesu zrážanlivosti krvi, pričom pôsobia ako prostriedok zastavujúci krvácanie, vplývajú na minerálnu výmenu a mnohé ďalše procesy prebiehajúce v organizme človeka. Stačí, ak povieme, že nedostatok kalcia môže byť príčinou viac ako 100 ochorení.


© copyright 2008 | PROPAG, s.r.o.| all rights reserved