Extrakt z brezovej kôry

Základnou surovinou pre výrobu Superantitox - 100 je extrakt z brezovej kôry
Extrakt z brezovej kôry je liečivým extraktom, ktorý sa už storočia používa na liečbu i v bežnom živote; je to organická, vyrovnaná prírodná kombinácia rozličných liečivých prírodných zlúčenín - betulínu, kyseliny betulínovej, lupeolu, atď.

Výskumní pracovníci z popredných ruských inštitútov ukázali, že extrakt z brezovej kôry - prírodný rastlinný extrakt - má množstvo výnimočných vlastností:
· Adaptogénne a imunomodulačné účinky;
· Antioxidačné a antihypoxické účinky;
· Hepatoprotektívne, detoxikačné, hypolipidemické účinky;
· Protizápalové a protialergické účinky;
· Antimutagénne a protirakovinové účinky;
· Antivírové a protituberkulózne účinky;
· Temoleptické účinky.

· Adaptogénne a imunomodulačné účinky
Adaptogénne:
Extrakt napomáha adaptácii organizmu na rozličné škodlivé faktory, vrátane znečisteného životného prostredia, stresu, fyzickej a intelektuálnej záťaži, práce na škodlivých prevádzkach a meteosenzitivite.

Imunomodulačné:
Extrakt posilňuje ochranné sily organizmu, ktorý sa tak ľahšie vyrovnáva s chorobami. Okrem toho extrakt uľahčuje priebeh ochorenia a zabraňuje vývoju komplikácií.

· Antioxidačné a antihypoxické účinky:
Antioxidačné:
Extrakt redukuje na minimum škodlivý vplyv dlhodobého ožarovania a slnečného žiarenia, znečistenia prostredia škodlivými látkami - tabakovým dymom, výfukovými plynmi, používaním pesticídov a konzervačných látok, pri aplikácii chemoterapeutických prostriedkov, atď.
Neutralizuje aktivitu nadbytočných voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie organizmu, stavy imunodeficiencie, kardiovaskulárne, onkologické a iné choroby.

Antihypoxické:
Extrakt prináša zvýšenie stability organizmu, čo sa týka nedostatku kyslíka.

· Hepatoprotektívne, detoxikačné, hypolipidemické účinky:
Hepatoprotektívne:
Extrakt chráni bunky pečene pred poškodením rozličnými chemickými látkami.

Detoxikačné:
Extrakt posilňuje neutralizáciu a odstraňovanie škodlivých látok z organizmu.

Hypolipidemické:
Extrakt zlepšuje stav ciev, zvyšuje ich elasticitu a podporuje zlepšovanie krvného obehu.

Antioxidačné, antihypoxické a hepatoprotektívne účinky extraktu otvárajú možnosti aplikácie extraktu v športovej medicíne, kde sú veľmi aktuálne problémy hypoxie a zvýšenej záťaže pečene spojené so zvýšeným metabolizmom.

· Protizápalové a protialergické účinky:
Protizápalové:
Extrakt, vďaka prírodným protizápalovým vlastnostiam brezovej kôry zoslabuje zápaly a hypostázy.

Protialergické:
Extrakt odstraňuje príznaky alergie: alergickú rinitídu, slzenie (sennú nádchu), vyrážky, atď.

· Antimutagénne a protirakovinové účinky
Antimutagéne:
Extrakt znižuje riziko výskytu zmien v dedičnom mechanizme.

Protirakovinové:
Extrakt zabraňuje tvorbe rakovinových buniek.

· Antivírové a protituberkulózne účinky
Antivírové:
Extrakt pomáha organizmu bojovať s vírusovými infekciami. Počas obdobia jesene - zimy znižuje riziko chrípkového ochorenia.

Protituberkulózne:
Extrakt potláča aktivátor tuberkulózy, pomáha predchádzať chorobe v blízkom kontakte s pacientami. Pomáha pri priebehu ochorenia a skracuje čas potrebný na liečenie.

· Temoleptické účinky
Extrakt zlepšuje náladu.

20 tabletiek

Štruktúra:
Suchý extrakt z brezovej kôry, fruktóza.

Predpis:
Prírodný rastlinný adaptogénny produkt obsahujúci extrakt z vrchnej vrstvy brezovej kôry s obsahom základnej funkčnej zložky betulínu (Betulinol) minimálne 70 %. Zvýšenie odolnosti organizmu nastáva stimuláciou tvorby interferónu a zvýšením bunkovej i celkovej imunity, zosilnením aktivity niektorých imunokompetentných buniek, najmä zvýšením schopnosti fagocytov ničiť vírusy a baktérie. Výsledkom je výrazne znížená doba liečenia zápalových procesov. Urýchlená je tiež rehabilitácia v pooperačnom období. Preparát má špecifický antivírusový efekt pri chrípke a vírusoch herpesu.
Antimutagénne, detoxikačné, antihypoxantné, antioxidačné vlastnosti znižujú riziko negatívnych vplyvov chemických látok a radiácie na organizmus pri chemoterapii a rádioterapii. Posilňujúci, adaptogenický prípravok pri zvýšenej fyzickej záťaži, zvyšuje psychoemocionálnu stabilitu.

Odporúčané použitie:
Imunoprofylaxia: prevencia pred infekčnými ochoreniami, pred imunodeficienciou spôsobenou stresom, pri nadmernej fyzickej záťaži, chronických infekčných ochoreniach.
Imunorehabilitácia: podmienky po rádioterapii a chemoterapii.
V súčinnosti s inými medicínskymi prostriedkami na prevenciu a liečbu chrípky.
Pri vysokej fyzickej a intelektuálnej záťaži: pre športovcov a ľudí s rizikovými povolaniami, študentov. Nezávadný pri dopingovej kontrole. Na základe výsledkov výskumu Dopingového centra (Moskva), v preparáte "Superantitox" neboli zistené dopingové medicínske látky a ich metabolity.
Pre ľudí pracujúcich v zdraviu škodlivých prevádzkach, žijúcich v ekologicky závadnom prostredí, v geopatogénnych zónach, rýchlo prechádzajúcich odlišnými klimatickými zónami.

Odporúčané dávkovanie:
Príjem 1 kapsula denne pred jedlom, na odporúčanie špecialistu môže byť dávka zvýšená.

Kontraindikácie:
Individuálna intolerancia komponentov biologicky aktívnych prísad. Neodporúča sa deťom do 12 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Forma prípravku:
kapsule 0,5 gramu

Doba trvanlivosti:
2 roky.

Štruktúra betulínu a kyseliny betulínovej

Štruktúrny vzorec betulínu

Ekvivalentné názvy: Betulinol; lup-20(29)-ene-3,28-diol
Molekulárna hmotnosť: 442.72
CAS číslo: 473-98-3


Štruktúrny vzorec kyseliny betulínovej

Molekulárny vzorec: C30H48O3
Molekulárna hmotnosť: 456.70
CAS číslo: 472-15-1

Ďalšie detaily o výhodách extraktu z brezovej kôry Antioxidačné účinky extraktu sú spojené s jeho priamym vplyvom na enzýmy antioxidačnej ochrany. Ich základná funkcia je deštrukcia organických peroxidov, najmä peroxidov lipidov, hrajúcich hlavnú rolu v narušovaní normálnych štruktúr biologických membrán.

Čo sa týka biologicky aktívnych aditív (ich štruktúra zahŕňa antioxidanty), je možné zredukovať na minimum škodlivé vplyvy nebezpečného množstva voľných radikálov pri dlhom ožiarení a slnečnom žiarení, znečistení prostredia škodlivými látkami - tabakovým dymom, výfukovými plynmi, používaním pesticídov a konzervačných látok, aplikácii chemoterapeutických prostriedkov, atď. Účinky voľných radikálov spôsobujú rýchle starnutie organizmu, stavy imunodeficiencie, kardiovaskulárne, onkologické a iné ochorenia.

Extrakt podporuje redukciu hypoxie a zvýšenie stability organizmu pri kyslíkovej nedostatočnosti, pôsobí ako antihypoxant a upravuje bunkový metabolizmus.
Antioxidačné, antihypoxické a hepatoprotektívne účinky extraktu otvárajú možnosti použitia extraktu v športovej medicíne, kde je veľmi aktuálna otázka hypoxie a problému zvýšenej záťaže pečene, spojená so zvýšeným metabolizmom.
Používaním fytopreparátov v terapii hepatitídy a zasahovaním do procesu bunkového metabolizmu prírodnou cestou, sa dosahuje vysoký efekt. Liečenie ochorení pečene je nasmerované prevažne na pečeňové bunky, ktoré sa takto chránia pred poškodením rôznymi chemickými látkami.
Dokázalo sa, že extrakt má vysoké hepatoprotektívne a detoxikačné účinky, stimulujúc enzýmy neutralizačného systému pečene, normalizuje vylučovanie žlče, redukuje množstvo triglyceridov v k rvi vďaka hypolipidemickým vlastnostiam.
Súčasná generácia má extrémne oslabený základný ochranný systém organizmu - imunitu, monitorovací systém zabezpečujúci individualitu a integritu organizmu.
Imunomodulačné účinky sa ukazujú v schopnosti extraktu z brezovej kôry stimulovať tvorbu endogénneho interferónu v organizme a tiež v zvýšení bunkovej a celkovej imunity, posilňovaní aktivity niektorých imunokompetentných buniek, najmä aktivovaním všetkých parametrov fagocytózy, schopnosti fagocytov ničiť vírusy a bunky baktérií a tiež zvýšovaním množstva fagocytov.

Preto sa aplikácia extraktu z brezovej kôry odporúča pri:
imunoprofylaxii a imunorehabilitácii pri akútnych a chronických zápalových ochoreniach, bakteriálnej a rôzne lokalizovanej vírusovej infekcii. Majúc výrazné hepatoprotektívne a imunostimulačné účinky, extrakt z brezovej kôry vykazuje vysokú antivírovú aktivitu pri profylaxii a liečbe hepatitídy C. Podľa experimentov in vivo, realizovaných Ivanovského inštitútom virológie Ruskej akadémie medicínskych vied, redukuje infekcie a antigénové aktivity vírusu hepatitídy C. Výskumníci združení vo Vedeckom výskumnom ústave tuberkulózy Ruskej akadémie medicínskych vied, dokázali účinky betulínu, čo sa týka mykobaktérií tuberkulózy, v experimentoch v bunkových kultúrach a na zvieratách. Používanie extraktu v komplexnej liečbe tuberkulózy pozitívne podporuje procesy liečenia a obnovy pľúc a iných parenchymatických orgánov (pečeň, slezina) na základe špecifickej antibakteriálnej terapie, znižuje toxické účinky chemoterapeutických prípravkov. Preventívne používanie extraktu zvyšuje odolnosť organizmu voči infekciám.
Globálne znečistenie biosféry má škodlivé účinky na dedičný mechanizmus všetkých živých organizmov. Množstvo mutagénov - chemických látok spôsobujúcich zmeny v dedičnom aparáte (DNA), narastá v prostredí vysokou rýchlosťou: toxické zlúčeniny priemyselných emisií, pesticídov v poľnohospodárstve, chemických prípravkov a drogérie v domácnosti, niektorých medicínskych produktov.
Ľudia so zníženou aktivitou imunitného systému patria do skupiny s rizikom citlivosti na mutagény, ktoré spôsobujú emisiu voľných radikálov, schopných zlikvidovať enzýmy, bunky a taktiež dôležité štruktúry ako sú DNA a RNA, čo spôsobuje objavovanie sa maligných formácií. Existuje množstvo dôležitých vecí ako je profylaxia neoplazmy, predčasné starnutie v podmienkach so zvýšeným rizikom vplyvu škodlivých podmienok životného prostredia na organizmus ako aj výroba liečiv pre staršie osoby, ktoré slúžia k predchádzaniu chorobám seniorského veku - ochorenia kardiovaskulárneho systému, maligné formácie, zníženie odolnosti voči infekciám. Vývoj konceptu zdravého starnutia patrí k jednému z najprioritnejších problémov "Programu vedeckých výskumov problému starnutia v 21. storočí" (OSN).
Výskumníci v Zakusovom inštitúte farmakológie dokázali, že extrakt z brezovej kôry má vysokú antimutagénnu aktivitu, schopnú znižovať množstvo mutácií chromozómov a génov, frekvenciu výskytu dedičných zmien v organizme.
Antimutagénne účinky extraktu z brezovej kôry sú spojené so schopnosťou potláčať oxidáciu voľných radikálov a tiež schopnosťou stimulovať produkciu interferónu, ktorý, ako je známe, pozitívne ovplyvňuje proces reparácie DNA.
Podľa množstva vedeckých publikácií sa základná funkčná látka extraktu z brezovej kôry - triterpén skladá z: betulínu, lupeolu, kyseliny betulínovej, atď. a má protirakovinové účinky, spôsobujúc apoptózu (programovanú deštrukciu) rakovinových buniek. Spolu s rádioterapiou a chirurgiou patrí k liečbe a rehabilitácii pacientov jeden dôležitý komponent - a to je aplikácia byliniek. Unikátna biologická aktivita extraktu z brezovej kôry umožňuje jeho používanie na redukciu toxického vplyvu chemoterapie a rádioterapie na organizmus, imunorehabilitáciu, ako obnoviteľné liečivo na podporu funkčnosti celého organizmu.


© copyright 2008 | PROPAG, s.r.o.| all rights reserved